Haber

Sivas’ın su sorununu çözecek projede çalışmalar sürüyor

Hafik ilçesindeki Pusat İhtimam Barajı’ndan Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na su desteği sağlamak amacıyla başlatılan isale hattı çalışmaları devam ediyor.

Sivas Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Hilmi Alım, DSİ 19’uncu Bölge Müdürü Zafer Aslan ile Seyfebeli, Organize Sanayi Bölgesi ve Çayboyu bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Kent için büyük değer taşıyan projeyi adım adım takip ettiklerini belirten Alım, son günlerde yağan yağışlı havanın ardından arazi şartlarının zorlaştığını söyledi.

Hem müteahhit firma hem de DSİ Bölge Müdürlüğü’nün canla başla çalıştığını vurgulayan Bilgin, “Projeyi sürdürmek için zamanla yarışıyoruz. Yağmur yağsa da inşallah su sorununu çözecek projenin ilk etabını bitirmek istiyoruz.” Bir an önce Sivas’ın.” terimleri kullandı.

“Kentteki su seviyesini kısa sürede normale döndüreceğiz”

Su kesintilerinden dolayı vatandaşların akıllarına geldiğini belirten Alım, şunları kaydetti:

“İlimizde planlı su kesintileri devam ediyor, bu yönde vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Suyun kesilmesini kimse istemez ama bir gerçek var. Büyük bir proje, zor bir proje, tasarım aşamasından son ana kadar çalışmalarımız devam ediyor. İhale süreci ve üretim aşaması artık son dönüm noktasına geldik” diyenler, “Kısa sürede tamamlayacağız, şehirdeki su seviyesini normale döndüreceğiz. Bu noktada hemşehrilerimize anlayışları için teşekkür ediyorum. Gruplarımıza da bu zorlu koşullarda özverili çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum. İnşallah kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp sorunu ortadan kaldıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu