Haber

Aksaray Belediyesi Şehitler Müzesi ziyarete açıldı

Aksaray şehitlerine ait fotoğraf ve eşyaların sergilendiği Şehitler Müzesi, Aksaray Belediyesi tarafından ziyarete açıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Kurulu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, törende yaptığı konuşmada, müzenin maneviyat duygusunun büyük olduğunu söyledi.

Müzenin şehit aileleri ve yakınları başta olmak üzere herkes için çok değerli olduğunu belirten Akar, şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı olarak büyük ve güçlü bir Türkiye için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah Türkiye’nin büyük ideallerini, 100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet’le birlikte hayata geçireceğiz. Bu ortamda üretilen emeğin değeri, Çok güçlü bir maneviyat milletimiz için çok büyük. Bu müzeler ülkemiz ve şehirlerimiz için çok önemli.” “Onlar kıymetlidir. Burayı ziyaret eden gençlerimiz, bu günlere nasıl geldiğimizi, evlerimizde mutlu, sakin ve güven içinde oturmamızın sorumlusunun kim olduğunu anlayacaklardır. Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağız, unutmayacağız.” Unutulmalarına izin vermeyeceğiz.”

Açılışa AK Parti Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Cihan Dinçer ile gazi ve şehit aileleri katıldı.

Konuşmaların ardından Akar ve beraberindeki protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek müzeyi gezdi.

haberkapakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu